NEJAT İŞLER ÖLDÜ MÜ?

ElvaJ09yvkax 20 Ocak 2014 0
NEJAT İŞLER ÖLDÜ MÜ?


Nejai İşler öldü mü? Nejat İşler yakalandığı hastalıktan kurtulabildi mi? Nejat İşler’in son durumu

Nejat İşler’in hayranları şimdi merakla Nejat İşler’den gelecek haberleri bekliyor.

Dizi ve sinema oyuncusu Nejat İşler için tehlike sinyalleri çalmaya devam ediyor. Alkol ve sigara bağımlılığından dostalrının uyarılarına rağmen bir türlü kurtulamayan İşler sonunda sizroz hastalığına yakalandı. Nejat İşler’İn akciğerleri de çökmüş vaziyette.

NEJAT İŞLER İSTANBUL’A GÖNDERİLEBİLİR

Muğla’nın Bodrum ilçesi Gümüşlük beldesinde yaşayan ünlü oyuncu Nejat İşler’in sağlık durumu ciddiyetini koruyor. Gümüşlük beldesindeki evinde 2 gün önce rahatsızlanan ve özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi altına alınan İşleri’in uyutulduğu ve iç organlarının iflas ettiği belirtildi. Durumunun kritik olduğu öğrenilen İşler’i yakın arkadaşları, dostları ve hayranları yalnız bırakmadı. Yakın il ve ilçelerden gelen hayranları İşler’i görmek için hastaneye akın etti.

EN YAKIN ARKADAŞI GÖZYAŞLARINI TUTAMADI

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ortakent Acıbadem Hastanesine gelerek Nejat İşler’in sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Nejat İşler’i ziyarete gelen Başkan Kocadon, hastane çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Kocadon, Nejat İşler’in ailesine geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirterek şunları söyledi: “Şu anda tabii ki Nejat Bey’in rahatsızlığı devam ediyor. Şu anda yoğun bakımda. Doktor arkadaşların yapmış olacağı bir ortak karar ile belki İstanbul’a sevk edilebilir veya tedavisine burada devam edilebilir. Şu anda tedavisi devam ediyor. Durumu hepimizin duyduğu gibi yoğun bakımda devam ediyor. Fakat doktor arkadaşlar bu durumu atlatacağına inanıyor. Ben de inanıyorum. Ailesi ile de görüştüm. Ailesi de inanıyor. Birlik beraberlik içinde, manevi desteklerimiz ile Nejat kardeşimizin bu hastalığı yeneceğine inanıyorum”.

Başkan Kocadon “Tabii bu gibi durumlarda hepimiz üzgünüz. Sonuçta bir evlat biliyorsunuz. Anne, baba üzgün, biraz da şaşırmış durumdalar birden bire böyle bir haber alınca. Ama sakinliğini koruyor aile. Zaten ailede de doktor bir üye var. Artık hep beraber, doktor arkadaşlar ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar” dedi.

İşler’in yakın arkadaşı olan Tülay Baran gözyaşlarını tutamadı. Baran, “Nejat İşler’in yakın arkadaşıyım. Ne iyiye gidiyor durumu ne de kötüye. Çok üzgünüz, lütfen dualarınızı esirgemeyin” dedi.

HERKES AYAKTA

Kötü haberi alan hayranları ve ünlü isimler, Twitter aracılığıyla acil şifalar diledi. Ünlülerin sosyal medyada paylaştığı mesajlardan bazıları şöyle:

Sezen Aksu: Gülüşü güzel adam. Gülümse hadi gülümse bulutlar gitsin.

Demet Akalın: Allah seni gençliğine bağışlasın Nejat İşler

Yonca Lodi: Kitap satarken de, okuldaki sohbetlerde de, ünlü bir jön olduğunda da aynı adamdın. Güzel adam, hayatımızda olmaya devam et olur mu?

Behzat Uygur: Şimdi duydum güzel kalpli, kendisi gibi olan adam

Buse Terim: Dualar seninle

Nilgün Belgün: Senin gibi iyi yürekli insanlara ihtiyacı var bu ülkenin.

Ece Erken: Allah acil şifalar versin

Kemal Doğulu: Hemen iyileş

Gonca Vuslateri: An durdu. – devam etmek için Nejat abinin iyileşmesini bekliyor. Bir iyileş, ne şebeklikler yapacağım sana Nejat abim.

Okan Bayülgen: Hayatın kurallarını değiştirecek kadar güçlü değilim ama kurallara boyun eğmeyecek kadar güçlüyüm” Güçlüsün.

Hande Yener: Nejat İşler maalesef yoğun bakımdaymış. Acil şifa diliyorum.

Sermiyan Midyat: Acil şifalar Nejat İşler. İyi haberlerini bizden esirgeme”.

Öte yandan, Nejat İşlerin hayranları ise sabaha kadar Twitter‘da tweet attı

NEJAT İŞLER KİMDİR?

Nejat İşler 28 Şubat 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul’un Eyüp semtinde doğan, dedesi Feshane işçilerinden sayacı bir usta, babası da işçi olan İşler, ilkokuldan sonra eğitimine Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde devam etti. İşler soyadını dedesinin işinden aldığını söylemiştir. Ortamına alışamadığı yeni okulunda popüler olmak ve derslerinden kaçmak için okulun tiyatro koluna girdi. Kısa zamanda popüler olan Nejat İşler derslerini de boşluyordu. Liseyi bitirdikten sonra üniversiteye giremeyince, para kazanmak için çay partileri düzenlemeye başladı. Nejat’ın parti organizasyonlarında işleri umduğu gibi gitmeyince borca girdi. Borçlarını kapatabilmek için Mahmutpaşa’dan T-shirt alıp Teşvikiye’de bu T-shirtleri satma kararı aldı. Kış aylarında ise T-shirt yerine kitap, dergi ve plak sattı.

İki sene sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf bölümünü kazanan Nejat İşler, askerlik için bölümü okumaktan vazgeçti.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Taksim’de dolaştığı bir gün, bir tiyatro sahnesinde bedava gösterimde olan “Danton’un Ölümü” adlı eseri seyretti. “Ben niye bu işi yapmıyorum?” diye düşünen Nejat İşler, dayısının yanına gittiği Eskişehir’de konservatuar sınavına girmeye karar verdi. İstanbul’a döndüğünde, 1991 yılında ilanını gördüğü Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuar Bölümüne başvurdu ve kazandı. 1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesinin devlet konservatuar bölümünden mezun olana kadar devlet tiyatrosunda ve televizyon dizilerinde rol aldı. Bu dönemde de CD ve kitap sattığı işporta tezgahını işletmeye devam etti.

1995 yılında mezun olduktan sonra iki arkadaşıyla birlikte “Kahramanlar ve Soytarılar Tiyatrosu”nu kurdu. Tiyatronun kurulmasından sonra kendi oyunları için hikâyeler yazmaya başladı. “Belki hiç okumayan biri de yazabilir bunları, benim yazı yazmamın nedeni yazmak değil, sadece oynayalım diye yazıyorum.” dediği, “Tuhaf Şehir Hikayeleri”, “Biz Zavallı Erkekler” ve “Yalnızlık Benim Gizli Sevgilim” adlı üç kitap yazdı.

41.Antalya Altın Portakal Ödülleri için Erkek Oyuncu dalında aday olarak gösterildi. Her fırsatta amacının başrol oynayıp şöhret olmak olmadığını belirten İşler, tek arzusunun yaptığı işi elinden geldiğinin en iyisi olarak yapmak olduğunu, tiyatro yaparken ölmek istediğini dile getirdi.

1994 yılında rol aldığı ilk televizyon dizisi olan Gurur’dan sonra, Deli Yürek, Şehnaz Tango, Nasıl Evde Kaldım, Dedem, Gofret ve Ben, Aşk ve Gurur, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir dizilerinde oynadı. Asıl popülerliğini ise Gülbeyaz ve Aliye adlı dizilerde yakalamıştır. 1999’da ilk sinema filmi Eylül Fırtınası’nda rol aldı. Mustafa Hakkında Herşey ve Anlat İstanbul filmleri ile sinema oyunculuğuna devam etti.

2006 yılında “Çalıntı Gözler”, “Yaşamın Kıyısında” ve “İki Süper Film Birden”, 2007 yılında ise “Barda” ve “Yumurta” gibi filmlerde rol aldı. 2007 yılının en popüler dizilerinden biri olan “Bıçak Sırtı” adlı televizyon dizisinde rol almıştır. 2009 sonbahar yayın döneminde başlayan Kapalıçarşı isimli dizide oynadı. 2011 yılında “Kaybedenler Kulübü” adlı filmde başrol oynamış ve yine 2011 yılında Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisinde oynadığı bütün rollerden farklı olarak sıradışı bir seri katil olan Ercüment Çözer rolünü canlandırmıştır. Duman grubunun “Ah” parçasını coverlamıştır. Bunun yanında Suzan Kardeş’in Haluk Bilginer, Olgun Şimşek, Cem Yılmaz, Özgü Namal gibi isimlerin yer aldığı Suzan Kardeş & Makyaj Odası Şarkıları adlı albümünde yer almış ve Hancı adlı şarkıyı seslendirmiştir. Başrol olarak Kanal D’de yayınlanan Keşanlı Ali Destanı dizisinde başrolde Keşanlı Ali’yi canlandırmıştır.

En son olarak da Kanal D’de İntikam adlı dizide Rüzgar rolünü canlandırmış, ayrıldıktan sonra yerine Yiğit Özşener rol almıştır.

NASIL HASTALANDI?

2013 yılının Eylül ayında Beren Saat ile birlikte oynadığı İntikam adlı diziden sedef hastalığı nedeniyle ayrılarak Bodrum’a giden İşler’in düzensiz bir yaşantısı olduğu ve günde iki saat uyuduğu iddia edilmeye başlanmıştı. Daha sonraki dönemlerde siroz hastası olduğu haberleri ortaya çıkan Nejat İşler için tedavi olmak istemediği yönünde açıklamalar yapılıyordu. Bu dönemlerde facebook sayfasında şu açıklamayı yapmıştı:

“Tedaviyi reddetmek, erken ölmek gibi niyetim yok. Bazen cevabını kaldıramayacağını bilsen de yine de gerçeği öğrenmek istersin. Milyon tane kazık yiyince, bedenin zarar görüyor. Çıplak geldim, çıplak gideceğim. Amacım zamanı satın almak. Mülk edinmek gibi bir derdim yok. Mülkiyet hırsızlık gibi bir şey. Sevmiyorum işte. Biz kuşak olarak böyleyiz. Bize sevmeyi, bir şeylere bağlanmayı öğretmediler. O tarafımız gelişmedi. Ben dünyanın bir parçasıyım. Şurayla ve bedenimle sınırlı değilim. Bir şeyler yanlış gidiyor, birileri acı çekiyor. Ben de çekiyorum aynı acıyı. Altıma son model bir araba çekip, güzel bir ev alınca mutlu mu olacağım yani? Hayır, olmam. Aramızda mutlu olanlar varsa zekalarından şüphe ederim, bir de gözlerinden. Çünkü iyi görmüyorlardır. Siz beni yenmediniz çünkü: ben sizinle daha oynamadım. Ben gidiyorum dediğimde ‘gitme’ diyen birini değil, ‘Ben de geliyorum, yalnız gidemezsin’ diyen birini istiyorum.”

17 Ocak 2014 tarihinde hastaneye kaldırılarak yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

 

Habere Yorum Ekle »


dokuz × 9 =